تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کیک پوشکی!!

  چندی پیش یکی از دوستان به من گفت شما که هنرمندی! ایده ای برای تزیین جهاز عروس نداری؟ خب البته هنرمند در ذهن هر کس یک تعریفی دارد. در ذهن ایشان ما هنرمند بودیم مثلا. پاسخی که به ایشان دادم قطعا منفی بود ضمن اینکه چنان مخالفتم با این جور رسم ها را ابراز کردم که بعید است هوس کند در هیچ زمینه ی دیگری از هنر ما بهره ببرد! :دی 

  حتما شما هم گرفتار گروه های موبایلی شده اید. یکی از گروه هایی که عضوم مربوط به مرتب نگه داشتن همیشگی خانه با یک سری تمرین ها و تکنیک های روزانه است. تصور کنید تعداد کثیری خانم را که روزانه با آب و تاب از تمیزی خانه های مان گزارش می دهیم و همدیگر را تشویق می کنیم و ذوق می کنیم که مثلا مهمان سرزده برایمان آمده و خانه مان مثل دسته گل بوده. خیلی هم خوب و عالی. واقعا اگر بشود چنین خانه ای داشت شما تا حدودی توانسته اید در همین دنیا زندگی در بهشت را تجربه کنید. قطعا خانه های بهشتی همیشه مرتب هستند. نیستند؟ خودمان باید مرتب شان کنیم؟! 

  توی همین گروه خانم های همیشه مرتب و یا در حال تبدیل شدن به خانم های همیشه مرتب، گاهی صحبت می شود که مادرهای جوان نگران قضاوت دیگران درباره ی اوضاع نا به سامان خانه های شان هستند که مبادا کسی سرزده وارد شود و خانه های اینها به قدر کافی استاندارد نباشد! این خیلی ناراحت کننده است که یک مادر یا حتی کسی که مادر نیست یا فرزندانش بزرگ شده اند و به ظاهر مشغله ی کمتری دارد مدام باید نگران قضاوت های دیگران باشد، چه طور می شود که خانه ی ما همیشه و همیشه مرتب باشد؟ به هر حال ما داریم در این خانه زندگی می کنیم. پیش می آید که نامرتب بشود، کثیف بشود، به هم ریخته باشد!  

  فرهنگ فرهنگ فرهنگ. فرهنگ دینی ما می گوید اگر مهمان سرزده در خانه ی شما را زد و آمادگی پذیرش نداشتید می توانید در را باز نکنید. فرهنگ عرفی ما می گوید باید در را باز کنید و خجالت بکشید از شرایط موجودتان! چرا؟ چرا به قول آقای شهاب مرادی ما تقوای چشم نداریم و وقتی وارد خانه ی کسی می شویم سرمان را پایین نمی اندازیم؟ چرا برای نمایش دادن جهاز و سیسمونی مهمان دعوت می کنیم و رسما از دیگران می خواهیم همه جای خانه را برانداز کنند؟ حتی سرویس بهداشتی را. همین مایی که با افتخار و باز به قول آقای مرادی مثل دوران جاهلیت رفتار می کنیم و مثل کودکان خریدهای مان را به رخ دیگران می کشیم و یکدیگر را تشویق می کنیم به فضولی و سرک کشیدن توی همه ی کابینت ها و کمدها و کشوها، بعدها شاکی هستیم که چرا فلانی که سرزده آمده بود، رفت توی اتاق خواب یا آشپزخانه یا ...  

  فرهنگ را خودمان می سازیم. عروس خانم ها و مادران جوان رسم نمایشگاه برپا کردن را بردارند، بزرگ ترها هم رسم خرده گرفتن به نامرتبی و بی نظمی خانه های کوچک ترها را. البته این بی انصافی همیشه از طرف بزرگ ترها نیست ها! حتی ما کوچکترها هم که خوب می دانیم مرتب نگه داشتن خانه با حضور بچه ها چه کار طاقت فرسایی ست، نوبت به دیگران که می رسد به حساب کم کاری و تنبلی صاحب خانه می گذاریم. 

  خانه ی هر کس فضای شخصی و اختیاری اوست. اگر سرزده وارد شدیم چشم های مان را ببندیم و هر آنچه به صورت غیرعمد دیدیم فراموش کنیم و اگر هم با دعوت وارد شدیم دست از تجسس و چشم چرخاندن برداریم، ناسلامتی ما حبیب خداییم ها! وال لاه!   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 19 آبان 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160959
 • بازدید امروز :46707
 • بازدید داخلی :3811
 • کاربران حاضر :63
 • رباتهای جستجوگر:408
 • همه حاضرین :471

تگ های برتر